Yalın Üretim Mühendisi/Uzmanı Yetiştirme Eğitim Programı

 Yalın Üretim Mühendisi/Uzmanı Yetiştirme Eğitim Programı
Merhaba Arkadaşlar;
Ben Emrah Demiray, Kaynak ve Makine Yüksek Mühendisiyim.
Uzun yıllar tasarım, imalat, kalite, sürekli iyileştirme gibi birçok farklı departmanda çalışmış ve yöneticilik yapmış teorik bilgiyi saha tecrübesiyle birleştirerek sürekli gelişimi ilke edinen bir mühendis olmaya çalışıyorum. Uzun yıllar bizzat üretimin içerisinde çalıştım. Bugüne kadar edindiğim tüm bilgi birikimini ve yaşanmış tecrübeleri sizlere Mühendis Eğitim portalı ile birlikte aktararak kendinize değer katmasınız konusunda sizlere fayda sağlamayı amaçlıyorum. Amacım sizlere en kapsamlı, en kaliteli eğitimi en düşük fiyata sunmaktır. Mühendislik ile ilgili her konuda bana yazabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olacağımdan şüpheniz olmasın.
”Bilgiyle kalın”…
Saygılarımla…

Amacımız

Ülke sanayimizin artan global rekabet ortamında rekabetçiliğini sürekli halde tutabilmesi için ihtiyaç duyulan başta yetkin insan kaynağı olmak üzere diğer olması gereken tüm araçların sağlanmasında gerekli desteği vermek amacıyla yola çıkmış genç, dinamik, alanında tecrübeli, yalınlaşan global sanayinin zorunlu ihtiyacı haline gelen yalın mühendis girişimini başlatan bir oluşumuz.

Vizyonumuz

• İşletmelerin müşterilerine mükemmel değeri sunma yolunda ilerlemesinde ve Dünya klasında bir işletmeye dönüşümlerine destek sağlama konusunda aynı zamanda bu sürecin temel yapı taşı olan insan yetkinliklerinin geliştirilmesinde lider bir kuruluş olmaktır.

Misyonumuz

• Hızla artan küresel rekabet ortamında işletmeleri Dünya klasında bir üretici seviyesine taşıyacak insanlar yetiştirmek,

• Şirketlerin müşteri gözüyle değeri tanımlaması ve israflardan arınmış etkin ve verimli bir yapıya kovuşturulması,

• Ülkemizin küresel sanayi içerisinde yükselişini sağlamak için sürekli eğitim ve insan gelişiminin önemini şirketlere aktarmak,

• Üniversitelerimizden yeni mezun olan ve bizi geleceğe taşıyacak olan değerli genç arkadaşlarımızı global seviyede iş hayatına hazırlamak

• Ülkemizin rekabet gücünün arttırılmasına destek sağlamak

• Sıfır iş kazası, sıfır stok, sıfır hata, sıfır arıza gibi hedeflere ulaşabilmek için gerekli olan kültürel dönüşümlerin işletmelerde sağlanmasına destek vermek.

Değerlerimiz

İnsana ve çevreye saygı
Sürekli gelişmek ve geliştirmek
Hızlı, etkin ve verimli olmak
Etik ve saygılı olmak
Güvenilir olmak
Takım çalışması ve liderlik

Yalın Üretim Mühendisi/Uzmanı Yetiştirme Eğitim Programı 

Günümüzde mühendislik mesleği alanında talep ile karşılaştırıldığında bir arz patlaması yaşandığının sizlerde sanırım farkındasınızdır. Bu durum artarak devam edeceğe benziyor. Tabi bunun birçok farklı nedeni de var. Yani şuan ki durumda talep edilen seviyenin çok üzerinde mühendislik fakültesi mezunu bulunmaktadır. Böyle bir ortamda yetkinliklerinizi geliştirmek, hatta çalışabileceğiniz sektör alanlarını genişletmek oldukça avantajınıza olacaktır. 

Sizlere şunu ifade edeyim, her şirkette arge merkezi yoktur, her şirket bir CAD/CAM/CAE programı kullanmaz, her şirket ürün üretmez bir hizmet sağlayıcısı da olabilir. Bir şirket kaynaklı imalat yaparken, diğer şirket döküm yapabilir, boya prosesi olabilir yada talaşlı imalat yapabilir, ilaç sektöründe olabilir, kimya sektöründe olabilir, küçük bir işletme olabilir yada global bir işletme olabilir, yada endüstriyel bir işletme yerine örneğin bir hastane olabilir yada bir otel vs…. gibi. 

Yalın Bir Bakış Açısı ile

Tüm bu işletmelerin birçok farklılıkları var gördüğünüz gibi, fakat ortak olan bir nokta var o nedir derseniz, bir kuruluş ister hizmet üretsin ister ürün üretsin , ister büyük bir şirket olsun yada bir Kobi olsun ne olursa olsun devamlılığını sağlayabilmek için, rekabetçiliğini koruyabilmek için, büyüyebilmek için düne göre bugün çok daha verimli olması yarında bugüne göre bir adım daha ileride olması gerekir. Kısacası sürekli kendisini geliştirmeli ve ‘’Yalın bir Kuruluşa Dönüşmesi’’ gerekir. Maliyetlerini kontrol edebilmelidir, müşterisini memnun etmelidir, kayıp ve israflarını görmeli ve onlardan kurtulmalıdır. Peki bunları yapacak olanlar kimler derseniz tabi ki, yalın bakış açısını bir Dünya görüşü haline getirmiş olan ‘’Yalın Mühendisler/Uzmanlar ve onların liderlik yaparak gelişimlerini sağladığı tüm çalışanlarımız’’ olacaktır. Yani sizler yalın düşünce, yalın yönetim ve yalın teknikleri öğrendiğinizde ve uygulamaya başladığınızda sektörden bağımsız olarak her alanda çalışabilecek bir bakış açısına ve yetkinliğe sahip olacaksınız. Bugüne kadar yalın konusunda otomotivden, savunma sanayine, havacılıktan mobilya sektörüne, mermercisinden hizmet sağlayıcısına kadar birçok farklı alandaki işletmeye bu konuda eğitim ve danışmanlık verme imkanı buldum ve bu kadar değişik sektörlere girebilmemi sağlayan yetkinlik yalın bakış açısı oldu, bunu net olarak ifade edebilirim. 

Kısacası özellikle çalışma alanınızı genişletmek istiyorsanız bu alanı düşünmenizi öneriyorum. Gerçekten keyifli bir alan olduğunu da keşfedeceksiniz. Bu alanda kendisini geliştirmek isteyen arkadaşlar için ‘’Yalın Üretim Mühendisi Yetiştirme Programı’’ adı altında sizlere bu eğitim programını hazırladık.  bu eğitim ile sizlere bu konuda kapsamlı bir içerik sunarak, meslek edinebileceğiniz bir eğitim programı oluşturduk. 

Hepinize iyi çalışmalar dileriz, vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz… 

Her ay düzenli olarak sağlayacağımız bu eğitim Mühendis Eğitim Portalına Özel 34.99₺

Eğitimi incelemek ve sağladığımız indirimden faydalanmak için TIKLAYINIZ.

Emrah Demiray

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.