Solidworks Öğrenci Sürümü

 Solidworks Öğrenci Sürümü

Bu yazımda sizlere bir CAD programından bahsedeceğim. Ülkemizde çok popüler olan Solidworks, çalışan ve öğrenimine devam edenlerin mutlaka duyduğu özellikle makine mühendisliği için ilk sıralarda yer alan bir tasarım programıdır. 

Peki, nedir bu Solidworks? 

Solidworks bir CAD(Computer Aided Design) programıdır. ABD merkezli Dassault Systems firması tarafından 1993 yılında piyasaya sürülmüştür. Her yıl güncel sürümü ile yenilikçi, kullanımı ve öğrenimi kolay sistemini yayınlamaktadır. Windows’a özel 3 boyutlu tasarım programı olan Solidworks ile taslak oluşturma, parça tasarımı, montaj tasarımı, teknik resim, analiz ve similasyon yapılmaktadır. 

Solidworks’ü Nasıl İndirebilirim? 

Bu konuya çok dikkat edilmelidir. Dassault Systems, Solidworks lisanlarını satmaktadır ve korumaktadır. Solidworks’ü elde etmenin 3 yolu vardır sizlerle bu konuları detaylandıracağız. 

  • Lisans 
  • Öğrenci Lisansı 
  • Crack 

Ticari bir iş için kullanıyorsanız kesinlikle lisans tercih etmelisiniz. Öğrenci ve ticari olmayan faaliyetler için diğer seçenekler tercih edilebilir. 

Solidworks crack kullanımına kesinlikle karşıyız diyen bir firma değil fakat bunun önlemlerini çok net alıyor ve çok ciddi cezaları vardır. Bakış açılarını özetlemek gerekirse öncelikleri kullanıcı bu programdan bir gelir elde ediyor mu? Algoritma’nın cevabı hayır ise crack kullanımını pek önemsediği söylenemez. Sizi inceler her gün düzenli saatlerde girmediğinizi, farklı konumlarda bağlandığınızı, sürekli programın internete bağlı ve açık olmadığı tespit eder böylece hayır cevabını verir. Fakat, her gün programı internete bağlı şekilde açıyor düzenli saatlerde düzenli bir konumda kullanıyorsanız başınız her an büyük bir belaya girebilir demektir çünkü algoritma’nın cevabı evet olacaktır dikkatli olmalısınız.

Öğrenci Sürümünü Nasıl Satın Alırım? 

Solidworks Store direk bu konuda destek vermekte. 1 yıllık ÜCRETLİ öğrenci sürümü’nün farklı paketleri mevcut bunlar, 

  • Solidworks Student Edition 
  • Solidworks Student Premium 
  • Solidworks Student Standart 

Henüz Premium ve Standart paketleri aktif değil yakın zamanda geleceği söyleniyor. 

Paket detaylarını yayınlanan görsel ile inceleyebilirsiniz. 

Solidworks-öğrenci-sürümü-içerikleri

Yayında olan Solidworks Student Edition paketi Store’da KDV Dahil 898,71 TL’ye satışı yapılmaktadır.  

Umarım faydalı bir yazı olmuştur.  

Sağlıklı günler dilerim. 

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.