Sanayi Kürsüsü

 Sanayi Kürsüsü

KÜRSÜNÜN SESİNE KULAK VER !   22 EKİM PERŞEMBE SAAT 16:00

 

Sanayi ve teknolojiye gönül veren herkesi “Sanayi Kürsüsü” canlı yayınlarımıza davet ediyoruz!


 

Kürsüde bu hafta, “Mühendislik Yazılımları ve Dijitalizasyon” konusu konuşulacaktır. Konuklarımız; TİAD YK Üyesi & Yenasoft Genel Müdürü Cem ŞİROLU, Tekyaz Teknolojik Yazılımlar Genel Müdürü İlker ULUDAĞ ve Siemens Dijital Deneyim ve Uygulama Merkezi (DEX) Yöneticisi Özgür ASLAN’dır.
Canlı yayın bağlantısına ( https://youtu.be/6vtHHKeNvUs ) tıklayarak, hatırlatıcıyı açmayı unutmayınız.

Amacımız, sanayi ve teknolojinin konuşulduğu canlı yayınlarımız ile bu ekosistemin gelişimine katkı sağlamaktır. Sizler de imalat sanayi ve teknoloji konularıyla ilgiliyseniz “Sanayi Kürsüsü” canlı yayınlarını takip ediniz. Böylece sanayi ve teknoloji konularında faaliyetleri olan profesyonelleri tanıyabilir, sektör dinamiklerini yakından takip edebilir ve profesyonel iş yaşantınızdaki kariyer inşanıza da katkı sağlayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/user/TIADDernegi   linke tıklayarak TİAD TV‘ye abone olunuz. “Sanayi Kürsüsü” yayınlarını kaçırmamak için kanal bildirimlerini açınız.

 
Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD), 28 yıllık kurumsal tecrübesiyle, imalat sanayisine hizmet etmektedir. Takım tezgahlarının, tamamlayıcı ekipman ve takımlarının ithalatı, ihracatı ve imalatı alanında faaliyet gösteren sanayici ve işadamlarını bir araya getirmektedir. Sektörün mesleki ilkelerini oluşturmuştur. Yurtiçinde ve yurtdışında ilgili platformlarda üyelerini en iyi şekilde temsil etmek amacıyla kurulmuş bir meslek örgütüdür.
TİAD, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise 3. en büyük makine fuarı olan Takım Tezgahları, Metal – Sac İşleme Makinaları, Tutucular – Kesici Takımlar, Kalite Kontrol-Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı MAKTEK’in marka sahibi ve düzenleyişidir. MAKTEK Fuarları TÜYAP organizatörlüğünde 2012 yılından bu yana düzenlenmektedir.
 
TİAD’ın üye sayısı 193 olup; Türkiye’deki takım tezgahı ihtiyacının %80’den fazlası TİAD üyeleri tarafından karşılanmaktadır.
 
TİAD’ın, 2000 yılından bu yana merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa Takım Tezgahları, Takım ve Aksesuarları Ticari Birliği (CELIMO) üyesidir. 2006-2008 yılları arasında CELIMO başkanlığını yürütmüş olup, halen Yönetim Kurulu Üyeliği devam etmektedir. CELIMO, toplam sermayesi 10 milyar Euro’yu aşan 1.200 adet takım tezgahı distribütörü firmayı temsil etmekte ve ülkemizdeki üreticiler için birinci derecede önemli bir pazar teşkil etmektedir.
 
Uygulamalı ve Mesleki Teknik Eğitim Merkezi (TİAD AKADEMİ) 2007 yılından beri ülkemizin daha çok üreten bir ülke haline gelmesi için kar amacı gütmeden eğitim vermektedir. “Eğitim Şart” demenin yetmeyeceğini bunun yerine “Mesleki ve Teknik Eğitim Şart” demek gerektiğini savunarak yola çıkan TİAD Akademi bu yolda uygulamalı eğitimler vermeye devam ediyor.

Diğer Yazılarımızı Okumak İçin Tıklayınız!

Ahmet Gündoğmuş

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.