Kaizen – Kaizen Yaklaşımı İle Sürekli İyileştirme Eğitimi

 Kaizen – Kaizen Yaklaşımı İle Sürekli İyileştirme Eğitimi
Merhaba Arkadaşlar;
Ben Emrah Demiray, Kaynak ve Makine Yüksek Mühendisiyim.
Uzun yıllar tasarım, imalat, kalite, sürekli iyileştirme gibi birçok farklı departmanda çalışmış ve yöneticilik yapmış teorik bilgiyi saha tecrübesiyle birleştirerek sürekli gelişimi ilke edinen bir mühendis olmaya çalışıyorum. Uzun yıllar bizzat üretimin içerisinde çalıştım. Bugüne kadar edindiğim tüm bilgi birikimini ve yaşanmış tecrübeleri sizlere Mühendis Eğitim portalı ile birlikte aktararak kendinize değer katmasınız konusunda sizlere fayda sağlamayı amaçlıyorum. Amacım sizlere en kapsamlı, en kaliteli eğitimi en düşük fiyata sunmaktır. Mühendislik ile ilgili her konuda bana yazabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olacağımdan şüpheniz olmasın.
”Bilgiyle kalın”…
Saygılarımla…

Amacımız

Ülke sanayimizin artan global rekabet ortamında rekabetçiliğini sürekli halde tutabilmesi için ihtiyaç duyulan başta yetkin insan kaynağı olmak üzere diğer olması gereken tüm araçların sağlanmasında gerekli desteği vermek amacıyla yola çıkmış genç, dinamik, alanında tecrübeli, yalınlaşan global sanayinin zorunlu ihtiyacı haline gelen yalın mühendis girişimini başlatan bir oluşumuz.

Vizyonumuz

• İşletmelerin müşterilerine mükemmel değeri sunma yolunda ilerlemesinde ve Dünya klasında bir işletmeye dönüşümlerine destek sağlama konusunda aynı zamanda bu sürecin temel yapı taşı olan insan yetkinliklerinin geliştirilmesinde lider bir kuruluş olmaktır.

Misyonumuz

• Hızla artan küresel rekabet ortamında işletmeleri Dünya klasında bir üretici seviyesine taşıyacak insanlar yetiştirmek,

• Şirketlerin müşteri gözüyle değeri tanımlaması ve israflardan arınmış etkin ve verimli bir yapıya kovuşturulması,

• Ülkemizin küresel sanayi içerisinde yükselişini sağlamak için sürekli eğitim ve insan gelişiminin önemini şirketlere aktarmak,

• Üniversitelerimizden yeni mezun olan ve bizi geleceğe taşıyacak olan değerli genç arkadaşlarımızı global seviyede iş hayatına hazırlamak

• Ülkemizin rekabet gücünün arttırılmasına destek sağlamak

• Sıfır iş kazası, sıfır stok, sıfır hata, sıfır arıza gibi hedeflere ulaşabilmek için gerekli olan kültürel dönüşümlerin işletmelerde sağlanmasına destek vermek.

Değerlerimiz

İnsana ve çevreye saygı
Sürekli gelişmek ve geliştirmek
Hızlı, etkin ve verimli olmak
Etik ve saygılı olmak
Güvenilir olmak
Takım çalışması ve liderlik

Kaizen – Kaizen Yaklaşımı İle Sürekli İyileştirme Eğitimi 

Bu eğitimde konumuz yalın üretimin yine temelini teşkil eden konulardan birisi olan kaizen konusuyla ilgili olacaktır. Kaizen yani sürekli iyileştirme yaklaşımı Toyota üretim sisteminin temelini oluşturan en önemli unsurların başında gelmektedir. Kaizen kültürü ile birlikte şirketin tüm bireyleri şirkette verilen işi yapan bir operatör, mühendis veya yönetici olmaktan ziyade şirketi geliştiren bir birey haline dönüşürler. İşletmeler bu yaklaşımla birlikte sahip oldukları insan kaynağının tüm bilgi beceri, ve yaratıcı problem çözme kabiliyetlerini şirket hedefleri doğrultusunda kullanabiliyor olduklarını görüyoruz. Bu nedenledir ki kaizen kültürünün bir şirket içerisinde oluşması ve sürekliliğinin sağlanması bir şirketin sürekli daha iyiye giden bir işletmeye dönüşmesi açısından hayati önem taşımaktadır. Kaizen yaklaşımı ile amacımız tüm şirket çalışanlarının katılımıyla birlikte kalite, maliyet, teslimat süresi, iş güvenliği gibi tüm süreçlerimizde mükemmelliğe doğru adım adım ve sürekli olarak ilerleyen bir sistematiği oluşturmaktır.

Nedir bu kaizen? 

İşletmemizde bu yaklaşımı nasıl oluşturacağız, çalışanlarımızı birer israf ve kayıp avcısı haline nasıl getireceğiz bunları ve kaizen ile ilgili tüm konuları bu eğitim içerisinde konuşuyor olacağız. Uzun süre kaizen komite başkanlığı yapmış, birçok kaizen çalışmasını değerlendirmiş, ödüllendirmeler yapmış, sahada bizzat kaizen çalışmaları yapan ve bu konuda birçok eğitim vermiş ve vermeye devam eden bir eğitmenden kaizen yaklaşımını dinlemiş olacaksınız. 

Eğitim esnasında yine konunun odağının insana saygı insana değer ve insan gelişimi olduğunu göreceksiniz arkadaşlar, şirketler çalışanlarını eğitmeliler, geliştirmeliler onlara yatırım yapmalılar ve potansiyellerinin ortaya çıkması için onlara fırsat vermeleri en önemlisi liderlik yapmaları gerekiyor bunları konuşuyor olacağız. Yalın liderler olmadan, üst yönetimin desteği olmadan bu süreçlerde başarıyı elde edemeyeceğimizi konuşacağız. Kaizen ile hiç tanışmamış bir işletmede bu kültürel dönüşümün nasıl başlatılacağı ile ilgili konuşucağız. Eğitim esnasında sizlere kaizen ile ilgili örnek uygulamalarda göstereceğim böylece çalıştığınız veya çalışacağınız yerlerde sizlerde ne tür iyileştirmeler yapabilirsiniz bunlar ile ilgili fikirleriniz hemen oluşmaya başlayacaktır. Kaizen yapmak yani problemleri çözerek sürekli iyileştirme faaliyetleri yapmak sizinde yetkinliklerinizi üst seviyelere taşıyan bir yaklaşım olduğunu göreceksiniz. En önemlisi bu eğitimle birlikte yalın bakış açısı konusunda bir adımı daha sizlerle birlikte atmış olacağız. 

Her ay düzenli olarak sağlayacağımız bu eğitim Mühendis Eğitim Portalına Özel 34.99₺

Eğitimi incelemek ve sağladığımız indirimden faydalanmak için TIKLAYINIZ.

Emrah Demiray

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.