5S Yaklaşımı İle İşyeri Organizsyonu Eğitimi

 5S Yaklaşımı İle İşyeri Organizsyonu Eğitimi
Merhaba Arkadaşlar;
Ben Emrah Demiray, Kaynak ve Makine Yüksek Mühendisiyim.
Uzun yıllar tasarım, imalat, kalite, sürekli iyileştirme gibi birçok farklı departmanda çalışmış ve yöneticilik yapmış teorik bilgiyi saha tecrübesiyle birleştirerek sürekli gelişimi ilke edinen bir mühendis olmaya çalışıyorum. Uzun yıllar bizzat üretimin içerisinde çalıştım. Bugüne kadar edindiğim tüm bilgi birikimini ve yaşanmış tecrübeleri sizlere Mühendis Eğitim portalı ile birlikte aktararak kendinize değer katmasınız konusunda sizlere fayda sağlamayı amaçlıyorum. Amacım sizlere en kapsamlı, en kaliteli eğitimi en düşük fiyata sunmaktır. Mühendislik ile ilgili her konuda bana yazabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olacağımdan şüpheniz olmasın.
”Bilgiyle kalın”…
Saygılarımla…

Amacımız

Ülke sanayimizin artan global rekabet ortamında rekabetçiliğini sürekli halde tutabilmesi için ihtiyaç duyulan başta yetkin insan kaynağı olmak üzere diğer olması gereken tüm araçların sağlanmasında gerekli desteği vermek amacıyla yola çıkmış genç, dinamik, alanında tecrübeli, yalınlaşan global sanayinin zorunlu ihtiyacı haline gelen yalın mühendis girişimini başlatan bir oluşumuz.

Vizyonumuz

• İşletmelerin müşterilerine mükemmel değeri sunma yolunda ilerlemesinde ve Dünya klasında bir işletmeye dönüşümlerine destek sağlama konusunda aynı zamanda bu sürecin temel yapı taşı olan insan yetkinliklerinin geliştirilmesinde lider bir kuruluş olmaktır.

Misyonumuz

• Hızla artan küresel rekabet ortamında işletmeleri Dünya klasında bir üretici seviyesine taşıyacak insanlar yetiştirmek,

• Şirketlerin müşteri gözüyle değeri tanımlaması ve israflardan arınmış etkin ve verimli bir yapıya kovuşturulması,

• Ülkemizin küresel sanayi içerisinde yükselişini sağlamak için sürekli eğitim ve insan gelişiminin önemini şirketlere aktarmak,

• Üniversitelerimizden yeni mezun olan ve bizi geleceğe taşıyacak olan değerli genç arkadaşlarımızı global seviyede iş hayatına hazırlamak

• Ülkemizin rekabet gücünün arttırılmasına destek sağlamak

• Sıfır iş kazası, sıfır stok, sıfır hata, sıfır arıza gibi hedeflere ulaşabilmek için gerekli olan kültürel dönüşümlerin işletmelerde sağlanmasına destek vermek.

Değerlerimiz

İnsana ve çevreye saygı
Sürekli gelişmek ve geliştirmek
Hızlı, etkin ve verimli olmak
Etik ve saygılı olmak
Güvenilir olmak
Takım çalışması ve liderlik

5S Yaklaşımı İle İşyeri Organizsyonu Eğitimi 

Yalın üretimin temeli olan 5S yaklaşımı ile ilgili tüm detayları bu eğitimde bulabilirsiniz. Bundan da ötesi 5S konusunun tertip düzenden, temizlikten çok daha öte bir kültür değişimi olduğunu ve 5S konusunda işletmemizde başarıya ulaşmak için operasyonel faaliyetlerin yanında neler yapmamız gerektiğini bu süreçlerin bizzat içerisinde bulunmuş, yalın liderlik yapmış tecrübeli birisinden dinleyeceksiniz. 

Bu eğitimi tamamladığınızda 5S ile bugüne kadar hiç tanışmamış bir işletmede bu süreci nasıl başlatmanız gerektiğini, 5S adımları çerçevesinde neler yapacağınızı ve operasyonel faaliyetler ile birlikte kültürel dönüşümü sağlayarak nasıl başarılı olabileceğiniz konusundaki tüm bilgiyi edinmiş olacaksınız. 

Bir makinenin yerinin değiştirilmesi, etraftaki gereksiz unsurların uzaklaştırılması, temizliğin yapılması vb… gibi şablon faaliyetler kolay görülebilir. Etrafı toparlamak, temizlemek, bir makinenın yerini değiştirmek belki bir haftanızı alacak, peki insanların alışkanlıklarını, davranış şekillerini değiştirerek 5S’ i sürdürülebilir kılmayı ve kültürel dönüşümü nasıl sağlayacaksınız, bu süreç ne kadar alacak, işte asıl önemli olan bu bölümü yani çalışanlarımızın dönüşümü konusunda da bu eğitimde konuşuyor olacağız. 

Her ay düzenli olarak sağlayacağımız bu eğitim Mühendis Eğitim Portalına Özel 34.99₺

Eğitimi incelemek ve sağladığımız indirimden faydalanmak için TIKLAYINIZ.

Emrah Demiray

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.